Deprecated: explode(): Passing null to parameter #2 ($string) of type string is deprecated in /web/apartmantauplitz/a-hely2.com/libraries/vendor/joomla/application/src/Web/WebClient.php on line 406
Ujszászi Andrea

Ujszászi Andrea

Addiktológiai tanácsadó szakpszichológus, képzésben lévő pár- és családterapeuta
Tanácsadás helyszíne

1183 Budapest, Szent Lőrinc sétány 6

Telefonszám

+36302880312

Ujszászi Andrea

Rendelési idő

  • Tuesday
  • Thursday
  • Friday

Bemutatkozás

Abban hiszek, hogy bárki bármikor képes a fejlődésre, talán csak nem tudja, hogyan kezdjen hozzá. Azt hiszem, én magam is úgy jelentkeztem a pszichológus képzésre, ahogy az emberek szoktak eljutni egy pszichológushoz. Elsőként tanári diplomát szereztem, és csak évekkel később adtam be a felvételi jelentkezésemet pszichológia szakra, addig kerülgettem ezt a hivatást. Idővel érett csak meg bennem az elhatározás. Talán a legtöbb embernél is valahogy így játszódik le a folyamat. Történik valami az életünkben. Nem is biztos, hogy tudjuk, milyen hatással van az ránk, csak évekig cipeljük. Egyszer csak a teher már nem ad más választási lehetőséget, elkerülhetetlen lesz, hogy foglalkozzunk vele. Ha ez nem egyedül, akkor pedig jól jön a segítség. Én az érzelmek kimondásához, a gondolatok megfogalmazásához szükséges védett, elfogadó környezetet tudom biztosítani.

Férjemmel húsz éve alkotunk egy párt, még a középiskolában ismerkedtünk meg, és a kapcsolatunk olyan erős kötelékké vált, hogy a mai napig is egymás legfőbb támaszai vagyunk. Három gyermekünk született. Nagy ajándék az élettől, hogy már ilyen korán találkoztunk. Ezzel viszont az is együttjár, hogy sok nehézséggel kellett már megküzdenünk. Volt olyan, ahonnan tényleg nehéz volt visszajönni. Mégis sikerült, mert elköteleztük magunkat egymás mellett, így háttérbe tudtuk szorítani a saját sérelmeinket, és időt tudtunk adni a megoldásnak. Minden párkapcsolat fejlődésen megy keresztül, és ebben a folyamatban elakadások következhetnek be, melyek viszont mindkét fél közös elszántságának köszönhetően oldhatóak. A párterápia során ezekkel dolgozunk, hogy a párkapcsolati fejlődés tovább folytatódhasson.

Férjemmel mindketten egyetértünk abban, hogy a mi legnagyobb tanítóink pedig a gyerekeink. Azóta tanultuk a legtöbbet, amióta ők megszülettek, önmagunkról, szeretetről, kapcsolatokról, családi folyamatokról, a világról, a változásokról. A családterápia azokat a folyamatokat tárja fel, amelyek hozzájárulnak a jelenlegi nem kívánt helyzethez, és a különböző módszerek felhasználásával arra törekszünk, hogy ezek minden családtag előnyére válva átalakulhassanak.

Ha úgy gondolja, segítségére tudok lenni, a fenti elérhetőségeken fel tudja venni velem a kapcsolatot.

Pszichológus diplomámat a Szegedi Tudományegyetemen szereztem meg klinikai és egészségpszichológia szakirányon. Család- és párterapeuta jelölt vagyok.

Ár: érdeklődjön telefonon

Email: andi.ujszaszi@gmail.com

Specializáció, szakirány

  • Felnőttek
  • Család- és párterápia

Miben és hogyan tudok segíteni

családterápia középpontjában a család, illetve az egyén családi kapcsolatai állnak. A családterapeuták a családot olyan rendszerként kezelik, mely állandó változásban, fejlődésben van, miközben fenntartja folyamatosságát és viszonylagos állandóságát.
A gyakorlatban mindez azt jelenti, hogy amikor az egyik családtag változik, az hat a többiekre is, így az egyén problémája a család problémája, jólléte is közös érdek, így együttes munka eredménye lehet.

A családterápiás folyamat általában 6 – 25 ülésben zajlik a probléma természetétől függően. Az ülések gyakorisága 2-3 hét.

A családterápia egyre elterjedtebb változata a párterápia.
Házaspárok, élettársak problémás élethelyzetekben, kapcsolatuk aktuális elakadásában kérhetik a szakemberek segítségét.
Például:
• „Hiányzik a régi közelségérzés…”
• „Mindig ugyanazokon a dolgokon veszekszünk…”
• „Nem értem, hogyan változhattunk meg ennyire…”
• „Miért nincs egymásra időnk mostanában…”
• „Hová lett a gyengédség és szenvedély…”

Mikor az adott problémával foglalkozunk, nem csak annak megoldására nyílik lehetőség, hanem tartós változások is születhetnek, és maga a kapcsolat új, őszintébb alapokra kerülhet.
Vannak azonban olyan esetek, amikor a válás, a kapcsolat addigi formájának felbontása mellett dönt a pár, ilyenkor lehet segítség a párterápia speciális formája, a válásterápia.

válásterápia során
• biztonságos közegben lehet megfogalmazni az érzéseket,
• áttekinthető, ki hogyan változott, fejlődött a kapcsolatban,
• lehetőség van a közösen létrehozott értékek tudatosítására, és annak megélésére, hogy mindez nem veszik el a kapcsolat lezárásával, hiszen már beépült az egyén szintjén.

Gyermekes párok esetén lehetőség van a szülőtársi kapcsolat, együttműködés kereteinek, szabályainak kialakítására, hiszen ez a párkapcsolat megszűnésével nem ér véget, hanem élethosszig tart.


Online konzultációs lehetőség

Van